Historia

Dzień chłopaka – dzisiejsze święto mini szkolne

Nadszedł właśnie ten dzień, czyli mini święto szkolne – Dzień Chłopaka. Dla jednych jest to dzień jak każdy inny a dla innych (zwłaszcza dziewczyn 🙂 )  szansa na zdobycie swojego wymarzonego ideału poprzez obdarowanie go i pokazanie mu, że zależy jej.  Nie zawsze płci pięknej zależy na zalotach – czasami chodzi o zwykły gest przyjacielski. Oczywiście prezent nie może być byle jaki. Na świecie przyjęło się, że aby prezent był miły i przyjazny musi być użyteczny.

Jak dobrać dobry prezent?

Musimy oddzielić siebie – ja nazywam taką osobę wręczycielem – od obdarowanego. Dla nas upominek może nie mieć żadnego znaczenia ale dla osoby która go przyjmie, nabierze on sentymentalnej mocy. Dlatego też, musimy poznać jak najbardziej tą drugą osobę. Jeśli jest to ktoś wam już bliski to z pewnością było już wiele okazji by poznać jego upodobania. Jeśli jednak nie, to możemy podpytać jego kolegów i bliższych znajomych. Powinni oni co nieco wiedzieć na temat tego co waszemu przystojniakowi się marzy. Gdy okaże się że nawet i ta grupa osób zawiedzie, albo wymagania nas przerosną to nie trać wiary. Zamknij oczy i się zastanów bardzo mocno. Poczujmy się jak osoba której chcemy coś dać – co chcielibyśmy otrzymać na jej miejscu? Co jest jej najbardziej potrzebne? Może coś co spełni mu marzenia? Albo chociaż trochę do nich przybliży lub o nich przypomni?

Prezent uniwersalny

Tak już się przyjęło od bardzo dawna że uniwersalnym prezentem podczas takich i podobnych okazji wręcza się czekoladę. Musimy i w tym przypadku założyć że nasz cel jest wybredny, z tego względu podczas wybierania tego czekoladowego wyrobu, zdecydujmy się na czekoladę mleczną. Gorzka czekolada rzadko jest preferowana przez ludzi w młodym wieku, a biała może okazać się za słodka. Jeśli martwisz się że może ona okazać się nie wystarczająca i zbyt zwyczajna, to polecamy też czekoladę z orzechami. Tak czy inaczej nie powinnaś się za bardzo martwić tym czy trafisz w sedno. Najważniejszy jest gest, który on z pewnością doceni!