Medyczne

Bycie Fit w czasach dzisiejszych.

Od dłuższego czasu bycie fit staje się coraz modniejsze, wiele celebrytów i fit guru mówi o byciu fit, postując swoje idealne zdjęcia z treningów oraz super zdrowe, kolorowe jedzenie, które jest ładnie ułożone na talerzu. Bycie fit dziś oznacza dokładnie tyle żeby chodzić na siłownię i jeść kolorowe jedzenie, a najlepiej to na którym pisze „BIO”, „FIT”, „Naturalne”. Świat fitnessu jest naprawdę brutalny i jego jedynym celem jest zarobienie jak największej kasy na ludziach którzy nie do końca są w temacie. Kupowanie przeróżnych fit przekąsek oraz suplementów to duży biznes, który przynosi ogromne dochody dzięki nieświadomym ludziom. A to tylko część tej niesprawiedliwej maszynki do zarabiania.

Jak być Fit w dzisiejszych czasach.

Bycie fit każdy sobie może sam interpretować, ale jedzenie BIO produktów i ćwiczenie przy telewizorze z swoim fit guru na pewno nie jest byciem fit. Dla mnie bycie fit nie istnieje, traktuje to osobiście jako żart, uważam że znaczenie tego słowa w dzisiejszych czasach zanikło. W takim razie jak być w jakimś stopniu fit? Moim zdaniem wystarczy uprawianie sportu i równoczesne doszukiwaniu się wiedzy która pomoże nam w byciu lepszym w danej dziedzinie. Będąc typową osobą uczęszczającą na siłownie, która potrafi wykonać parę ćwiczeń, nie nazwałbym fit. Ale osobę która się rozwija w tym kierunku już prędzej, wiedza czemu się wykonuje dane ćwiczenie, w jakiej płaszczyźnie pracuje mięsień, jaki wpływ ma dane ćwiczenie na inne, jak programować trening w zależności od różnych czynników, dostosowywanie podaży kalorii i makroskładników w zależności od potrzeb oraz wiele innych, to jest osoba która się interesuje i poszerza swoją wiedze, takiego człowieka byłbym w stanie określić osobą fit.

Pieniądze w świecie fitnessu.

Wiele kasy jest niestety zarabiana na nieświadomym kliencie. Jest to prosty proces, załóżmy że mamy prostego Kowalskiego który chce schudnąć. Co zrobi? Najprawdopodobniej sięgnie po rady jakiegoś fit guru, zacznie kupować suplementy które nie dają zamierzonego efektu, zacznie się katować dietami i treningami które nawet mu się nie podobają. Osoba ta kupiła suplementy, trening oraz dietę, są to naprawdę duże kwoty w kieszeniach fitnessowców. Jasne osoba początkująca powinna poprosić kogoś o pomoc, ale kogoś kto nie chce jej naciągnąć na niepotrzebne wydatki.