Medyczne

Czekolada – lek na wszystko?

czekolada na wszystko
Czekoladą zajada się praktycznie każdy z nas – ja sam nie znam osoby, która twierdziłaby że nie przepada za każdym gatunkiem czekolady. Każdy, kto nie posiada uczulenia na czekoladę kocha zajadać się np. czekoladą mleczną, czekoladą deserową, czekoladą gorzką – i rzadziej czekoladą białą. Jedząc czekoladę raczej nie przejmujemy się tym, co ona zawiera, zależy nam tylko na jak najlepszym smaku. Takie coś oferują nam belgijskie czekoladki, ze względu na to, że są wytworzone z najlepszych składników i kakao – i przy okazji są one dla nas najzdrowsze.

Czekolada zdrowa?

W wielu mediach od razu słyszymy, że czekolada jest dla naszego organizmu niezdrowa. Jest to prawda i fałsz jednocześnie, ponieważ mówienie że czekolada jest zdrowa jest dużą przesadą, ale z drugiej strony mówienie że nam szkodzi też jest dużą przesadą. Czekolady dostępnie w wielu sklepach spożywczych, te z najniższą ceną często zawierają całą masę sztucznych składników, które wpływają na to że taka czekolada jest dla nas bardzo szkodliwa, a w większych ilościach może wywołać bardzo poważne konsekwencje. Jeśli chcecie polepszyć swoje życie za pomocą czekolady – to od siebie mogę Wam polecić czekoladę belgijską.

Gdzie taką czekoladę belgijską dostać?

W wielu sklepach, jednak ja zawsze zamawiam przez internet, w tym sklepie który posiada najniższą ofertę. Poza tym, w internecie jest najtaniej – nawet dwa razy taniej mogę zamówić sobie taką samą ilość pralinek belgijskich przez internet, niż kupić w zwykłym sklepie. Dodatkowo za kupowanie w takich sklepach dostaje różne rabaty na kartę kredytową, co jest dodatkową oszczędnością pieniędzy.

Co tak właściwie daje nam czekolada

Fizycznych korzyści bezpośrednio od czekolady nie uświadczymy – ale za to jedzenie czekolady, oczywiście w umiarkowanych ilościach (kilka kostek czy pralinek dziennie, zależnie od osoby) wspomaga pracę naszego mózgu i znacznie polepsza nasz humor, co samo może wpłynąć na naszą chęć do działania. Znam wiele osób, które dopiero dzięki czekoladzie poczuły życie i zaczęły o siebie dbać, trenować i uczyć się.