Porady kulinarne

Do czego czekolada będzie dobrym dodatkiem?

Czekolada jest bardzo popularną słodyczą, oraz dodatkiem do różnych rzeczy. Do czego czekolada, oraz wyroby czekoladowe będą wspaniałym dodatkiem, który urozmaici i podkreśli smak, oraz doda nowe nuty smakowe? W tym wpisie przeczytacie na temat rzeczy, które idealnie komponują się z czekoladą.

Owoce

Owoce same w sobie są bardzo słodkie i soczyste. Czekolada, którą możemy oblać przeróżne owoce – na przykład banany czy truskawki, podkreśli ich smak oraz doda nową nutę smakową – czekoladę, która idealnie skomponuje się ze słodkim i soczystym owocem. Warto jest wyposażyć się w czekoladowe fondue, gdy lubimy takie kombinacje, gdyż ułatwi nam to przygotowywanie owoców w czekoladzie.

Przeróżne ciasta – na przykład sernik

Czekolada stanowi idealny dodatek do wielu ciast. Najczęściej spotykana jest w postaci polewy. Najlepiej smakuje, gdy nie jest w formie twardej, a w formie kremowej. Z tego połączenia bardzo często korzysta się podczas różnych uroczystości dedykowanych dzieciom. Na przykład urodziny czy też Pierwsza Komunia. Każde dziecko uwielbia ciasta oraz czekoladę.

Kanapki z czekoladą – słodkie śniadanie

W sklepach można znaleźć bardzo dużo przeróżnych kremów czekoladowych, które będą świetnym dodatkiem do kromek chleba. Kanapki na słodko są bardzo popularną propozycją, gdy nie mamy ochoty na przygotowywanie niczego większego. Minusem takiego połączenia jest to, że jest to prawdziwa bomba kaloryczna – jednak śniadanie powinno dostarczać nam dużo energii, więc nie ma z tym zbytniego problemu. Powinniśmy jednak unikać takiego połączenia na kolację, gdyż w nocy nasz metabolizm jest wolniejszy – w efekcie czego jedząc często takie kolacje może nam przybyć kilka nadprogramowych kilogramów.

Mięso w czekoladzie – dziwne połączenie, które jest przepyszne

Mięso bardzo często jest łączone z różnymi ciekawymi dodatkami, o przeciwnych smakach – na przykład owocami czy też słodkimi sosami. Czekolada nie jest tu wyjątkiem – przeróżne mięsa (najczęściej jednak mięso z kurczaka) podawane są z czekoladą oraz innymi słodkimi dodatkami. Jeżeli nigdy takiego połączenia nie próbowaliście – to polecam, jest ono naprawdę dobre!