Trendy czekoladowe

Czekoladki świąteczne – te Wielkanocne i Bożo Narodzeniowe

czekoladki świąteczne

Każdego roku jest kilka ważnych świąt religijnych, do których czynione są duże przygotowania. Takimi świętami są przede wszystkich Święta Bożego Narodzenia i Święta Wielkanocne. Niezmiennym aspektem towarzyszącym tym obu okresom są czekoladki, a dokładniej czekoladki świąteczne.

Czekoladki świąteczne na Wielkanoc

W trakcie Wielkanocy, a raczej przed tym okresem, firmy produkujące czekoladowe wyroby zaczynają wytwarzać czekoladowe zające i jajeczka. To właśnie na ten okres czekoladki świąteczne uzyskują największą sprzedaż z całego roku. Czekoladowe zające z reguły są puste w środku, choć nie zawsze. Wszystko zależy od ich rozmiaru. Te większych rozmiarów występują głównie z pustym wnętrzem, ze względu na to że jeśli producent zdecydowałby się je napełnić czekoladą, to prawdopodobnie połamalibyśmy sobie na nich zęby, próbując je ugryźć. Sprawa ma się inaczej w przypadku  tych mniejszych produktów. Zwykle wypełnione są one marcepanem lub koksem, tworząc wspaniałe smaki i odczucia podniebienia. Jajeczka wielkanocne, również stanowią ważny element tego święta. Z reguły są one mniejszej wielkości, porównywalnej to kostki czekolady. Zazwyczaj również są wypełnione przeróżnymi dodatkami.

Smaki w okresie Bożego Narodzenia

Okres świąteczny, który buduje nastrój do tego specjalnego dnia, budowany już jest od początku grudnia, pomimo tego że samo święto datuje się dopiero aż na 25 grudnia. Dzieje się tak ze względu na to że 6 grudnia, obchodzone są mikołajki, czyli dzień w którym Mikołaj odwiedza wszystkie grzeczne dzieci, obdarowywując je prezentami i smakołykami. A skoro już jesteśmy przy smakołykach to właśnie sama postać mikołaja jest wzorem dla czekoladowych figurek. To właśnie jego podobizny są wytwarzane z czekolady. Tak samo jak zajączki, mikołaje są w środku puste. Jednak w przypadku mniejszych ich rozmiarów można spotkać specjalne wypełnienia. Mówiąc o specjalnych mam na myśli takie, których w przypadku zajączków raczej nie spotkamy. Dokładniej chodzi o mikołaje alkoholowe. Często są one wypełnione rumem. Całe szczęście są to tak śladowe ilości i na tyle bezpieczne, że nawet dzieci mogą spokojnie tego typu czekoladki spożywać.