Nowości w świecie czekolady, Trendy czekoladowe

Czekoladowe figurki na trzecim miejscu

czekoladowe figurki

Każdy dobrze wie że najpopularniejszymi wyrobami z czekoladą z tabliczki czekoladowe i batony. Jednak na trzecim miejscu znajduje się nic innego jak czekoladowe figurki. Ich sprzedaż osiąga maksimum zwykle w okresie przypadających im świąt. Wtedy to też kupowane są najchętniej i najliczniej. Zamiast jednej figurki, brane jest kilka przez tego samego klienta, przez co ich produkcja również musi podołać zapotrzebowaniu.

Kiedy są najchętniej kupowane czekoladowe figurki?

Wzmożoną ilość zakupów jaką liczą czekoladowe figurki datuje się zwykle na okres świąt Wielkanocnych, świąt Bożego Narodzenia, jak i w okresie mikołajowym, który przypada na 6 grudnia. Firmy produkujące smakowe figurki starają się wtedy z odpowiednim wyprzedzeniem przygotować dużą partię figurek, tak by w każdym domu znalazło się ich kilka sztuk. Z jednego ważnego powodu – nie wiadomo kiedy nadarzy się okazja aby komuś podarować taki upominek. Nieoczekiwana wizyta gości? Nie ma problemu!

Co takiego w tym okresie zwykle kupujemy?

Jeśli chodzi o Wielkanoc to wtedy zdecydowanie królują króliki wielkanocne, baranki i jajeczka. Pierwsze dwa wyroby czekoladowe można dostać w wielu rozmiarach i smakach. Od gorzkich, poprzez mleczne, aż po te wykonane z białej czekolady. Dla naszego dobra są one puste w środku, ponieważ gdyby producenci zdecydowali by się wypełnić ich wnętrza dodatkową czekoladą, prawdopodobnie połamalibyśmy sobie na nich zęby. Do tego takie baranki czy króliki z pewnością by więcej kosztowały, ze względu na to że zostało użyte na ich produkcję więcej czekolady. Sprawa się ma inaczej w przypadku jajeczek wielkanocnych. Zwykle są one mniejszych rozmiarów, a w środku mają przeróżne nadzienia. Często spotyka się o smaku czekoladowym lub kokosowym. I to właśnie one są najchętniej wybierane przez dzieciaków, właśnie ze względu na to co kryją w środku.
W przypadku Świąt Bożego Narodzenia, w naszych koszykach sklepowych można najczęściej zobaczyć mikołaje czy choinki czekoladowe. Te pierwsze w mniejszej formie również są wypełnione nadzieniami, tak jak jajeczka. Często jednak można spotkać takie mikołaje z alkoholem w środku, co raczej nie zbyt często zdarza się w przypadku jajeczek. Oczywiście ilości tego alkoholu są śladowe więc nie musimy się martwić tym że zaszkodzą naszemu dziecku.